تازه های پزشکی

سفر امن در کرونا

در پی کاهش محدودیت ها و از طرفی بهبود آب و هوا، بسیاری از افراد تصمیم می گیرند تا برای مسافرت برنامه ریزی کنند. این روزها در واقع امن ترین نوع سفر، استفاده از خودروی شخصی می باشد.

ادامه خبر...

کولونوسکوپی روشی دقیق برای تشخیص سرطان روده

دقیق ترین روش تشخیص سرطان روده بزرگ و راست روده با استفاده از تصویربرداری کولونوسکوپی یا سی تی کولونوگرافی انجام می پذیرد.

ادامه خبر...

اندومتریوز ناباروری شایع در زنان

حالتی است که در ان بافت درونی رحم علاوه بر داخل رحم در جای دیگری از بدن رشد کرده و با آغاز دوره ماهانه شروع به خونریزی می کند.

ادامه خبر...

دیسک گردن

معمولاً به موازات پا به سن گذاشتن در نتیجه فرایندی موسوم به تحلیل دیسک، فضاهای بین مهره‌ها کاهش و احتمال فتق و بیرون زدگی دیسک گردن افزایش می‌یابد با اینحال این اتفاق در سنین پایینتر هم ممکن است اتفاق بیفتد.

ادامه خبر...

ام آر آی و سی تی اسکن در بارداری

ام آر آی نوعی تصویربرداری بسیار پرکاربرد است که در آن برای تولید تصاویر از امواج رادیویی و یک آهنربای قوی استفاده می شود و از اشعه استفاده نمی شود.

ادامه خبر...

کم کاری تیروئید

کم ‌کاری تیروئید، یکی از شایع ‌ترین مشکلات در دهه ی ۴۰ تا ۵۰ سالگی خانم ‌ها محسوب می‌ شود، همان دوره ای که بسیاری از خانم‌ ها، وارد یائسگی می شوند. کم کاری تیروئید را با دوران پیش از یائسگی اشتباه نگیرید!

ادامه خبر...

آمادگی های پیش از انجام سونوگرافی شکم

پیش از سونوگرافی شکم، لازم است مواردی را رعایت کرد تا بررسی های لازم با کیفیت بالا و کمترین میزان خطا انجام پذیرد.

ادامه خبر...

سونوگرافی های روتین بارداری

برای چکاپ سلامتی مادر و جنین، سه سونوگرافی به طور معمول توسط پزشک زنان و زایمان برای خانم باردار درخواست می شود.

ادامه خبر...

مزایای تصویربرداری با روش ام آر آی (MRI)

ام آر آی (MRI) روش تصویربرداری غیرتهاجمی است و برخلاف CT اسکن و پرتونگاری، بدن را در معرض امواج یونیزه قرار نمی دهد.

ادامه خبر...

سبک زندگی بی تحرک با مرگ و میر ناشی از سرطان مرتبط است

یک مطالعه جدید نشان می دهد که افرادی که بیشتر زمانشان را در نشستن می گذرانند با خطر بیشتری از مرگ در اثر سرطان همراه هستند . به نظر می رسد با تعویض بخشی از این زمان بی تحرک با فعالیت بدنی سبک ، خطر کاهش می یابد. فعالیت منظم بدنی یک روش اثبات شده برای افراد است که احتمال ابتلا به سرطان و مرگ آن را کاهش دهند.

ادامه خبر...
صفحه 1 از 6