روشهای پیشگیری از سرطان

تغییراتی که موجب ایجاد سرطان می شوند طی چندین سال شکل می گیرند و برای هر شخصی ممکن است متفاوت باشد . طبق اسناد سازمان جهانی بهداشت، از 40 درصد سرطان ها می توان پیشگیری کردو مواردی هم که قابل پیشگیری نیستند...

ادامه خبر...

آزمایش جدید خون برای بررسی سرطان روده

سرطان روده سالانه موجب 215000 مرگ در اروپا می شود.

ادامه خبر...

علائم سرطان سینه را بشناسید

علائم سرطان سینه را بشناسید. داشتن یک یا تعداد بیشتر از این علائم به معنی این نیست که به سرطان سینه مبتلا هستید. برای مثال ترشح از نوک سینه می‌تواند ناشی از عفونت باشد. اگر هر یک از علائم بالا را مشاهده کردید برای معاینه به پزشک‌تان مراجعه کنید.

ادامه خبر...

تومور مغزی ؛ علائم اولیه و روش های تشخیص آن

تومور مغزی عبارت است از رشد يك توده يا مجموعه سلول‌های غيرطبيعی در مغز يا بافت های نزديك به مغز(نخاع) است. تومورهای مغزی انواع مختلفی دارند و می‌توانند از طبيعت غيرسرطانی(خوش‌خيم) و يا سرطانی(بدخيم) برخودار باشند. با شناخت علائم اولیه و تشخیص به موقع، می توان به بهبود فرآیند درمان این بیماری کمک کرد.

ادامه خبر...

ابداع روشی تازه برای درآوردن لخته خون از مغز

لخته های خونی كه موجب مسدود كردن جريان خون به مغز مي شوند شايع ترين علت سكته های مغزی هستند، و هر چه اين لخته مدت زمان طولانی تر در مغز باشد خطر ابتلای مغز به آسيب غير قابل بازگشت بيشتر می شود.

ادامه خبر...

سرطان مثانه علائم، عوامل خطر و روشهای پیشگیری، تشخیص و درمان

سرطان مثانه یکی از سرطان های شایع محسوب می شود که در مردان شایع تر بوده و بیشتر در سنین بالا رخ می دهد اما با این وجود می تواند در هر سنی بروز پیدا کند.

ادامه خبر...

انواع سرطان و روشهای پیشگیری، تشخیص و درمان

سرطان پوست از رشد بیش از حد و غیر طبیعی سلول های پوست، به خصوص سلول های در معرض نور خورشید نشات می گیرد. با این وجود این سرطان همچنین در نواحی از پوست که در معرض آفتاب نیستند نیز اتفاق می افتد. نکته کلیدی به منظور دستیابی به بیشترین شانس درمان موفقیت آمیز سرطان پوست، تشخیص آن در مراحل ابتدایی است.

ادامه خبر...
صفحه 1 از 1